זליכה ששי

 

 

 

 

"פרטים וקוים מדמותו של ששי זך (זליכה) ז"ל 

תחביבו העיקרי של ששי היה ספורט. ששי התעניין בכל ענפי הספורט ובעיקר בכדורגל. כן היה שחקן מצטיין במכבי פ"ת. בביתו היו קפיצים ומשקולות אשר להם הקדיש חלק ניכר מזמנו. ששי לא החמיץ מעולם משחק כדורגל או כדורסל טוב. גם בבית ספרנו אחד- העם נחשב לספורטאי מצטיין. 

את אהבתו לספורט הביא עמו לצה"ל. חבריו החיילים לא ישכחו לעולם איך הביא לקבוצתו ביום ספורט הגדודי 11 חליפות כדורגל מלאות לכל החיילים המשחקים. 

אביו ואמו של ששי ציינו בפני את טוב לבו ורצונו לעזור לכל אחד. האם סיפרה על מיקרה בו חלתה והייתה רתוקה למיטתה. ששי היה היחיד בבית שטיפל באחיו הקטן, דאג לצרכיה ועבד בבית. אביו נזכר במקרה אחר בו נסע אחיו של ששי לחו"ל. ששי אסף את כל כספו, המירו לדולרים ונתן אותם לאחיו בטענה שלו אין מה לעשות בכסף הזה. ששי תמיד שהחבילות שישלחו אליו יהיו לפי טעמם של חבריו. על עצמו לא חשב כלל. 

ביתו של ששי היה תמיד בית ועד ומרכז לחבריו. זוכר אני שעוד בבית-הספר העממי חבריו לא היו עושים דבר בלי להודיעו או להיוועץ בו. ששי נפל, אולם עדיין נשאר בלבות כולם ועד היום נוהגים חבריו לבקר בביתו. 

ששי נפל עוד בצעדיו הראשונים בצה"ל. כשהגיע לשריון התאהב בחיל ובטנקים, אולם לא הספיק לעשות הרבה. ששי עבר את מבדקי הקצונה בהצלחה ועמד להמשיך את דרכו בקורס מ"כים וקורס קצינים. בנפלו היה תותחן בצנטוריון." 

 

 בית הספר העל יסודי השש שנתי

 "ע"ש "אחד העם

1haam.prtach-Tikva.k12.il

כתובת הפורטל 

 

ehadhampt@gmail.com מייל

רחוב זכרון יעקב 43, פתח תקווה, מיקוד 4972318
:חטיבה
טלפון  03-5298369
פקס   03-5298403
רחוב זכרון יעקב 52, פתח תקווה, מיקוד 4972318
:תיכון
טלפון  03-9221018
פקס   03-9222089